Books: Architecture, Art

Number of items: 261

Ártinger Imre: Derkovits Gyula. Ars Hungarica. 6. Szerk.: Ártinger Imre. Bp., 1934., Bisztrai Farkas Ferencz,(Maretich-ny.), 30+2 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, foltos, újságcikkel, érdekes ajándékozási sorokkal. Megjelent 1000 példányban.
16647.

1 600 HUF
4,15
4,57

Horváth Henrik: A magyar szobrászat kezdetei. Ars Hungarica 12. Szerk.: (Oltványi)-Ártinger Imre. Bp., 1936, Bisztrai Farkas Ferenc,(Maretich-ny.), 32 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 p. Kiadói kissé kopott festett egészvászon-kötés, foltos.
16648.

1 600 HUF
4,15
4,57

Genthon István: Bernáth Aurél. Ars Hungarica 1. Bp., 1932., Bisztai Farkas Ferenc,(Helikon-Bíró-ny.), 1 (címkép) t.+30+2 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói festett egészvászon-kötés, benne részben felvágatlan lapokkal, kissé kopott gerinccel. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.
16649.

1 200 HUF
3,11
3,43

Ártinger Imre: Egry József. Ars Hungarica 2. Bp., 1932., Bisztai Farkas Ferenc,(Helikon-Bíró-ny.), 31 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói festett egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány táblán sérülésnyommal, intézményi bélyegzőkkel.
16650.

1 000 HUF
2,59
2,86

1937 Melléklet a M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnoka 1937. évi LXXXI. aukciójának katalógusához. Tartalmazz a Magyar Nemzeti Múzeum Széchényi Országos könyvtára másodpéldányainak, egy kiváló magyar gyűjtő könyvtárának, valamint egyéb magángyűjteményekből származó könyvek jegyzékét. Bp., 1937., Stádium, 223 p.
16651.

1 600 HUF
4,15
4,57

Major Máté: Breuer Marcel. Architektúra. Bp., 1970. Akadémiai. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval enyhén sérült. .
16652.

1 000 HUF
2,59
2,86

16653.

4 600 HUF
11,92
13,14

Bidstrup karikatúrái. Bp., 1960, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói félvászon kötés, szakadt papír védőborítóval, kopottas állapotban.
16654.

2 000 HUF
5,18
5,71

Magyar Művészeti Almanch 1907. A "Magyar Színészeti Almanach" VII. évfolyama. Szerk.: Dr. Incze Henrik. Bp., 1907, (Szerzői kiadás), Korabeli reklámokkal. Kiadói egészvászon-kötés, Frankl és Popper-kötés, jó állapotban
16655.

2 400 HUF
6,22
6,86

16656.

1 000 HUF
2,59
2,86

Andrássy Kurta János: A magyar nép szobrászata. I. kötet. (Unicus! ) Dr. Kádár Zoltán előszavával. Bp. 1944, ABC, 68+6 p.+ LXXVI (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás! Kiadói kemény-kötés, kiadói foltos, kissé szakadt illusztrált papír védőborítóban, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
16657.

3 000 HUF
7,77
8,57
14

Derkovits Gyula emlékkiállítása (1894-1934). Gyula Derkovits Retrospective (1894-1934). Bp., 1965, Magyar Nemzeti Galéria. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarkán gyűrődéssel.
16658.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF