Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+1 p. Az oldalszámozáson belül LXIV képtáblával, rajtuk gazdag képanyaggal. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Nagyon gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító gerincén kis sérüléssel, kis hiánnyal.
Hóman Bálint-Dr. Csapody Csaba-Dr. Bakács István János et alii.: Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+6 p. Kiadói dúsan aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés,kissé kopott borítóval.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. kötet. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa, 295 p.+38 t.;432 p.+111 t.; 139 p.+38 t. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói gazdagon aranyozott műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papírtokban.
A koronázási jelvények okmányai. Szerk.: Szvitek Róbert József, Tóth Endre. Bibliotheca Humanitatis Historica. Bp., 2003., Magyar Nemzeti Múzeum. Készült 600 példányban. Kiadói papírkötés.
Ábrahám Ferenc-Kussinszky Endre (szerk.): A Szálasi-per. A vád, a vallomások és az ítélet. Szálasi, Szőllősi, Csia, Gera, Vajna, Beregfy, Kemény bűnügyének főtárgyalása és az ítélet. A Magyar Országos Tudosító és a Magyar Távirati Iroda hivatalos kiadásaiból. Bp., 1945, Híradó Könyvtár, 191+1 p. Kiaói papírkötés, minimális sérüléssel