Dr. Balanyi György: Világpolitika. A világtörténet legújabb fejezete (1871-1914). Kultura és Tudomány. Bp., 1918, Franklin. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, volt könyvtári példány.
P. Takács Ince: Nérótól Diokléciánig. A keresztény üldözések története. Szent István Könyvek 105. Bp., 1933, Szent István-Társulat. Kihajtható táblával. Kiadói papírkötésben, kopott, foltos borítóval, foltos, sérült gerinccel, szakadt kihajtható táblával, foltos lapokkal.
Nagy Imre: Egy évtized. Válogatott beszédek és írások I. köt. (1945-1947.) Bp.,1954, Szikra. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Takács József: A földmunkásmozgalom története. Harminc esztendő. Bp., 1926, Magyarországi Földmunkások Országos Szövetsége. Papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, pár lap szélén folttal, széteső, rossz állapotban.
Grősz József és társai bűnpere. Bp., 1951, Szikra, 336 p.+8 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé foltos borítóval, névbejegyzéssel. Grősz József kalocsai püspököt és több más egyházi vezetőt 1951-ben letartóztatták, majd összeesküvés vádjával bíróság elé állították és tizenöt év börtönre ítélték.