Books: History

Number of items: 128

II. világháborúval kapcsolatos könyvek: Bencze György: Szabadító börtön, Bp. Farkas testvérek, elvált papírborítóval, Gyenes István: Élet a Föld alatt., Bp. én. Gábor Áron, elvált kiadói papírkötés. Izsáky Margit: Ország a keresztfán. Bp., én. Müller Károly, Kőszegi Imre: Budavár ostroma 1945. Gábor Áron. sérült papírkötésben
15699.

2 400 HUF
6,22
6,86

15700.

2 200 HUF
5,70
6,29

A Rákosi-per. Összeáll. Győrffy Sándor. Előszó: Réti László. Második kiadás. Bp., 1950, Szikra. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, gyűrött borítóval.
15701.

2 400 HUF
6,22
6,86

15702.

2 000 HUF
5,18
5,71
19

II. világháborúval kapcsolatos könyvek: Tóthy JÁnos: Horthyliget a magyar Ördögsziget, Bp. Gábor Áron, Lévai Jenő? Endre László a magyar háborús bűnösök listavezetője, tízhónapos tragédia, Millok Sándor A kínok útja. Budapesttől Mauthausenig. Mindegyik többé-kevésbbé sérült papírkötésben
15703.

2 400 HUF
6,22
6,86
20

1956-al kapcsolatos Kádár.kori propaganada művek:  Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-IV. köt. Bp., én., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés sérülésekkel, +Szenes Imre: Az utolsó napjuk. Bp., 1957. Kossuth, + Fehér könyv. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai II. kiadás. Bp. 1947. Szikra.
15704.

1956-al kapcsolatos Kádár.kori propaganada művek: Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-IV. köt. Bp., én., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés sérülésekkel, +Szenes Imre: Az utolsó napjuk. Bp., 1957. Kossuth, + Fehér könyv. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai II. kiadás. Bp....

3 600 HUF
9,33
10,29

Sabine Melchior-Bonnet-Aude de Tocqueville: In flagranti. Ehebrecherinnen von der Antike bis heute. Hildesheim, 2000., Gerstenberg Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15705.

1 400 HUF
3,63
4,00

Grosz Ernő: Egyesült erővel II. A magyar könyvnyomdai munkásság története 1912-től 1937-ig. Bp., 1937, Magyarországi Könyvnyomdai Munkások Egyesülete, 223 p. + 16 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés.
15706.

2 400 HUF
6,22
6,86

Erdély öröksége. IV-VI. kötet. Bp.,1993-1994, Akadémiai Kiadó. Reprint! Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15707.

1 200 HUF
3,11
3,43

Szita Szabolcs: A Gestapo Magyarországon. Bp., 2002, Korona Kiadó . Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
15708.

1 400 HUF
3,63
4,00

Davies, Joseph E.: Moszkvai jelentés. Bp., 1945, Anonymus. Második kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték.
15709.

1 800 HUF
4,66
5,14

Lengyel Tünde-Várkonyi Gábor: Báthory Erzsébet. Egy asszony élete. Bp., 2010, General Press. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15710.

1 600 HUF
4,15
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF