Alfred Tennyson (1809-1892): Maud and other poems.; Enoch Arden, etc. [Egy kötetben.] London, 1864., Edwards Moxon, (London, Bradbury and Evans-ny.), 10+168; 4+178 p. Angol nyelven. Korabeli álbordás, aranyozott gerincű, dombornyomásos egészbőr-kötésben, a gerincen barna címkével, rajta aranyozott címfelirattal, festett lapélekkel, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, korához képest szép állapotb...
8 db Kriterion kiadó által kiadott vegyes témájú könyv: művészettörténet, társadalomtudomány. Kelemen Lajos: Művészettörténeti tanulmányok, Venczel József: Az önismeret útján, Gazda József: Így tudom, így mondom, Látom az életem nem igen gyönyörű, Egyed Ákos: Falu, város, civilizáció, László Ferenc: Táj és tudomány, Péntek János: Ember és növényvilág, Vámszer Géza: Életnorma és anyagi műveltség. M...
Makoldy József Amint én láttam. Riportrajzok. Előszóval ellát. Herczeg Ferencz. Szövegét írta Lázár István. (Bp., 1926, Egyetemi ny.). 117, "Ebből a műből 1000 példány készült 115 rajzzal és 35 eredeti linometszettel" Kiadói papírkötésben, szakadt zsinórfűzéssel
Berthold Brecht: Kurázsi mama és gyermekei. Ford: Nemes Nagy Ágnes, Józsa János fametszeteivel. Számozott (160./600) példány. Bp., 1965. Helikon. Kiadói egészbőr-kötésben.
[Wohl Janka] Egy nagyvilági hölgy: A női szépség fentartásának, ápolásának és növelésének titkai. Bp.,1887, Athenaeum, 288 p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott, egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Vályi Rózsi: A táncművészet története. Bp., 1969, Zeneműkiadó, 412+4 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3500 példányban. A szerző által DEDIKÁLT példány.