[Edmond Pourchot (1651-1734)] Edmundi Purchotii: Institutiones philosophicae ad faciliorem veterum, ac recentiorum philosphorum lectionem compratae opera & studio V. Cl. - - Senonensis. Tomus Tertius. Patavii, 1738., Ex Typographia Seminarii apud Joannem Manfre', 502 p. +19 (rézmetszetű táblák, Tab 16-34) t. Latin nyelven. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, részbe...
Pálóczi-Horváth György: Freud, vagy egy illúzió eredete. A szerző által dr. Horváth Zoltán írónak dedikált példány! Bp., 1948. Hungária. Kiadói papírkötésben
Tanulmány a Hortobágy néprajzához. Szabadfalvi József és Ujváry Zoltán közreműködésével szerkeszti Gunda Béla. Műveltség és Hagyomány XV-XVI. Debrecen, 1972-1974., Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 800 példányban.
Sára Péter: A magyar nyelv titokzatos forrásánál. Rokon vonások, szerkezeti hasonlóságok a magyar és a török nyelvekben. Bp., 1996., Szenci Molnár Társaság. Kiadói papírkötés.
Cserkuti József: Latin hangmértéktan. Az Alvari-féle latin versezet nyomán a tanodai ifjúság számára írta: - -. Szeged, 1862, Burger Zsigmond, 26 p. Harmadik, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, néhány ceruzás bejegyzéssel.
Lukács György: Marx és Lenin. Megjelenik Lukács György születésének 100. évfordulójára. Szerk.: Sziklai László. Bp., 1985, Kossuth Könyvkiadó. 393 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Szendrey Ákos: A magyar néphit boszorkánya. Szerk., a szómagyarázatok és a helynévmutatót készítette: Fazekas István. A bevezető tanulmányt írta: Sándor István. Bp., 1986., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.