Magyar Mezőgazdák Szövetkezete 1891-1941. Összeáll.: Dr. Szabó Miklós. Bp., 1942., "Pátria", 203+1 p.+ 5 (kihajtható táblák) t. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. A Magyar Mezőgazdák Szövetkezete által V. dr. Geist Gáspár (1900-1972) igazgatósági tag részére szóló ajándékozási sorokkal...
Dísznövénytermészetes I-III. köt. Szerk.: Kiácz György. I. köt.: Wertán Zsolt: Lágyszárú növények. II. köt.: Tóth Imre: Díszfák és cserjék. III. köt.: Sembery Istvánné: Üvegházi növények. Bp., 1972, Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium Szakoktatási Főosztálya. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, két borító foltos, az egyik gerincén kis sérülés. Megjelent 2000 példányban.
Kalmár Zoltán - Makara György - Rimóczi Imre: Gombászkönyv. Bp., 1989, Natura. Színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, a fotóknál több kijáró lappal.
Ételek a prímási asztalról. Válogatás az esztergomi Érseki Simor Könyvtár kéziratos receptjeiből. Esztergom, 2022. Érseki múzeum. Kiadói kartonált papírkötésben 128p.
Italboltvezetők, szakácsok, cukrászok szakmai minimum anyaga. Összeáll.: Eder József, Foki László, Keller László, Kovács Ferenc. Szerk.: Keller László. Bp., 1955., Közgazdasági és Jogi. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen sérülésnyommal.
Jávorka Sándor-Csapody Vera: Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kis atlasza. Függelék: Az északi-Kárpátok virágai. Bp., 1958, Mezőgazdasági Kiadó, 208 p.+120 (színes és fekete-fehér táblák) t. Harmadik, javított kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a címlapon címkével és hibajavító nyomokkal.