Szontágh Miklós: Tátrakalauz. Utmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. A Magyarorsz. Kárpátegyesület közreműködésével szerzette IV. kiadás. Térképekkel. Bp. 1908. Singer és Wolfner. 176 p. 4 sztl. lev. + 1 térképmell. Kiadói vászonkötésben. Jó példány
Kiszely Gulya (szerk.): Debrecen szabad kir. város. Magyar városok fejlődése I. kötet. Bp., Vármegyei Könyvkiadó, 1931. Enyhén kopott bőrkötésben, aranyozott, dombornyomott címeres borítóval.
Olaszország remekei I-II. Olaszország táj-, és természeti szépségeinek, népviseleteinek, régiségeinek, műépítményeinek, műremekeinek gyűjteménye eredeti fényképek alapján. Két kötetben. A magyar kiadás szerkesztője Boross Vilmos. Budapest, é.n., Riegler József Ede Papírneműgyár Rt. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, gerincen kissé sérült, picit kopott, az I. kötet fűzése laza. fotókkal gazda...
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Bevezető kötet. Bp., 1887, Magyar Királyi Államnyomda. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Magyarország I. kötete. Bp., 1887, Magyar Királyi Államnyomda. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. VII. Magyarország II. köt.: Az Alföld. Bp., 1891, Magyar Királyi Államnyomda, XIV+656 p+1 (Csíkósok a hortobágyi pusztán, hártyapapírral védett kromocinkográfia) t. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé sérült gerinccel, ki...
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XII. köt.: Csehország. (II. rész.) Bp., 1896, M. Kir. Államnyomda, XII+680 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült gerinccel, kissé kopott és sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Szeged. Szerk.: Kiss Ferenc, Tonelli Sándor, Sz. Szigethy Vilmos. Sajtó alá rendezte: Ladányi Miksa, Balázs Géza. Somogyi Szilveszter polgármester előszavával. Magyar Városok Monográfiája. Szerk:: Héjj Imre. Bp.,1927, Magyar Városok Monográfiája,(Wodianer F. és Fiai Rt.-ny.),8+423 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső borítón Sz...
Zalavármegye ismertetője. 1933. Szerk. és kiadták: Bodry László, Madarász Gyula, és Zsadányi Oszkár. A történeti rész írói: Dr. Sziklay János és Kozma Béla. Sopron, 1933., Székely és Társa, 271+174 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.