Books: Travelling, Local History

Number of items: 190

Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. 355 képpel, számos szövegközti ábrával és egy térképpel. Bp.,[1934], Somló Béla, 275 p. + 1 (kihajtható, színes térkép-melléklet) t. Könyvnapi kiadás. A 81. és 272. oldalak között rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító Kner Albert munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kopott borítóval, szakadozott borítószélekkel, kissé foltos lapokkal.
15048.

2 000 HUF
17
Grieben Band 24. Schweiz. Kleine Ausgabe 1930. Reiseführer. Kiadói papírkötés, térképmellékletekkel, sérüléssel, kopottas állapotban.
15049.

4 200 HUF
11,35
12,35
Ausztria. Szerk.: Németh Andor. Lloyd útikönyvek. Bp., 1930., Lloyd. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, a hátsó térképen szakadással.
15050.

3 000 HUF
Kós Károly: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, laza kötés
15051.

1 600 HUF
Baráthosi-Balogh Benedek: Bolyongások a mandsur népek között. Közreadja: - -. Baráthosi Turáni Könyvek II. Bp., 1927., Élet. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés.
15052.

Baráthosi-Balogh Benedek: Bolyongások a mandsur népek között. Közreadja: - -. Baráthosi Turáni Könyvek II. Bp., 1927., "Élet". Átkötött kissé kopott félvászon-kötés.

1 600 HUF
Paulovics István: Lapitarium Savariense. Római kőemlékek új felállítása a Szombathelyi Múzeumban. Acta Savariensia 2. Szomathely, 1943., Martineum, 54+2 p.+8 p. Kiadói papírkötés, ceruzás jegyzettel, tollas aláhúzással és jegyzettel.
15053.

1 600 HUF
1932 Budapest Székesfőváros IX. ker., Mester-utcai Községi Polgári Leányiskolájának és Nőipariskolájának jubileumi értesítője az 1931-1932. iskolaévről és az alapítása óta eltelt 30 évről. Összeáll.: Pálmai Kálmán. Bp., Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 32 p. Papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
15054.

2 000 HUF
1933 Budapest Székesfőváros IX. ker., Tóth Kálmán-utcai Községi Polgári Leányiskolájának értesítője az 1932-33. iskolaévről. Összeáll.: Weiszgeber Jánosné. Bp., 1933., Pátria-ny., 14 p. Papírkötés, kissé foltos borítóval.
15055.

2 000 HUF
Dercsényi Dezső: Visegrád műemlékei. Bp.,1951, Közoktatási Kiadóvállalat, 114 p.+2 (Kihajtható panorámafotó a visegrádi panorámáról, és kihajtható rajz a palotáról) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben. Megjelent 3000 példányban.
15056.

1 200 HUF
1970 Bodó Sándor: Borsodi, abaúji és zempléni céhpecsétek. Különlenyomat a Herman Ottó Múzeum IX évkönyvéből. Miskolc, 1970, Herman Ottó Múzeum, 190-226 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.   A szerző, Bodó Sándor (1943-2021) etnográfus, muzeológus, a BTM későbbi igazgatója által Eperjessy Géza (1926-1998) történész részére DEDIKÁLT példány.
15057.

2 200 HUF
5,95
6,47
cca 1930-1940 Ceskoslovensko Wagons Lits Cook, csehszlovákiai utazási prospektus, fekete-fehér fotókkal, reklámokkal, angol, német és francia nyelven, 24 p.
15058.

2 000 HUF
Kaposvár utcái-terei. Szerk.: Kovács Sándor. Kaposvár,1984,Magyar Hirdető Somogy m. Központja, 48 p. Kaposvár térkép-melléklet, 55x41 cm. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15059.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF