Clark, Sam és Sam: Casa Moro. A spanyol és arab konyha ízei. Ford.: Váradi Ferenc. Pécs, 2009, Alexandra, 320 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Egri borok könyve Szerk.: Csizmadia László. A felvételeket készítette: Szelényi Károly. Eger, 1997, Magyar Képek/F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban. Szelényi Károly (1943- ) fotóművész által Cseh András egri vendéglős, a Hotel Senátor-ház üzemeltetője részére DEDIKÁLT példány.
Cseppjeiben hősök vére forr. Versek az egri borról. Vál., szerk., az előszót írta és a jegyzeteket összeállította: Lisztóczky László. Eger, 2000, Segít a Város Alapítvány. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Megjelent 200 számozott példányban, ebből a 110. számú példány. A szerző által Cseh András és felesége, egri vendéglősök, a Hotel Senátor-h...
Dr. Kalmár Zoltán, Dr. Makara György: Ehető és mérges gombák. Bp., 1973, Mezőgazdasági Kiadó. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés.
Horn János: Szilva termesztése. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára XI. Bp., 1936, Növényvédelem és Kertészet, 62+(2) p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, kissé hiányos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Cukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Reprint kiadás. Bp., 1983, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés.
Általános védekező munkák a gyümölcsösben. Összeáll.: Dr. Kadocsa Gulya, Dr. Urbányi Jenő. M. Kir. Földmívelésügyi Miniszter Hivatalos Növényegészségügyi Szolgálat. 1. sz. Bp., 1942, (Pátria-ny.), 23 p. Hatodik kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos.
Karl Sajó: Krieg und Frieden im Ameisenstaat. Mit zahlreichen Abbildungen.; Unsere Honigbiene. Mit zahlreichen Abbildungen. [Egybekötve.] Stuttgart,1905,Kosmos, 106+6; 108+12 p. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött kissé foltos, kissé kopott félvászon-kötés, két bekötött illusztrált papírborítóval,