Anton Pavlovics Csehov művei: I.-IV. kötetek. Teljes. Bp., 1960., Európa. Kötetenként 1-1 rézmetszetű Csehov portréval, Vertel József, Gerstenbrein Ferenc, Nagy Zoltán, és Füle Mihály munkáival. Kiadói egészbőr-kötésben, a lapéleken kis elszíneződés egy két helyen, néhány lap gyűrött. Centenáriumi kiadás, készült az író születésének 100. évfordulójára.
Magvető. A magyar irodalom élő könyve. Összegyűjtötte: Móricz Zsigmond. Móricz Zsigmond (1879-1942) által aláírt! Bp., 1942, Kelet Népe, 320 p. Félvászon kötésben, kissé kopott borítóval, címlapon szakadással és névbejegyzéssel, javított kötéssel, utolsó lapon javított szakadással.
Berthold Brecht: Kurázsi mama és gyermekei. Ford: Nemes Nagy Ágnes, Józsa János fametszeteivel. Számozott (160./600) példány. Bp., 1965. Helikon. Kiadói egészbőr-kötésben.
Edvi Illés Pál: Első oktatásra szolgáló kézikönyv... vagyis a legszükségesebb tudományok' öszvesége, vallási különbség nélkül minden néptanítók és tanulók számára készült, s a magyar tudós társaság által első rendű Marczibányi Lajos jutalommal koszorúzott pályamunka. Budán, 1837. Eggenberger. 290p. Tulajdonosi névbejegyzéssel és néhány korabeli firkával a belső borítón. Átkötött, igényes könyvköt...