Fuchs, Eduard: Az újkor erkölcstörténete I-III. kötet. Bp.,é.n., Világirodalom-kiadás. Számos képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, szép állapotban
Katona Imre: A magyar kubikosok élete. Bp., 1957. Hazafias Népfront,. 129 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
A szerző, Katona Imre (1921-2001) néprajkutató által K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus részére DEDIKÁLT példány.
Stekel, Wilhelm: A modern házasság. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Dr. Gartner Pál. Bp., [1931], Novák Rudolf és Társa. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Dr. Rókusfalvy Pál: Sportpszichológia. Magyar Testnevelési Főiskola. Bp., 1974, Tankönyvkiadó, 223+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal. Megjelent 430 példányban.
Szendrey Ákos: A magyar néphit boszorkánya. Szerk., a szómagyarázatok és a helynévmutatót készítette: Fazekas István. A bevezető tanulmányt írta: Sándor István. Bp., 1986., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dr. Pálhegyi Ferenc: Személyiséglélektani kalauz. Bp., 1981, Tankönyvkiadó, 121+1 p. Kissé sérült kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
V. V. Szokolov: Spinoza filozófia és a jelenkor. Ford.: Láng Rózsa. Bp., 1981., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, műanyag védőborítóban, volt könyvtári példány.