1972 Bernáth Aurél (1895-1982) kétszeres Kossuth-díjas magyar festőművész, grafikus, művészeti író, pedagógus sajátkezű dedikációja a BTM Vármúzeumban 1972-ben rendezett kiállításának katalógusában.
1986 Kapolyi László (1932-2014) szocialista politikus, a Magyar Népköztársaság ipari minisztere (1983-1987) autográf aláírása "Kiváló Munkáért" kitüntetést adományozó oklevélen, "Ipari Miniszter" szárazpecséttel
1870-1872 A Pesti Egyetem jogi karának (iuridico-politicae) leckekönyve, zombatfalvi Zombath Pál későbbi MÁV tisztviselő részére, benne Cherny József (1812-1886) jogász, Wenzel Gusztáv (1812-1891), jogtudós, történész, Greguss Ágost (1825-1882) bölcseleti doktor, Horvát Árpád (1820-1894) történész, az egyetemi könyvtár igazgatójának, Aranyi Lajos (1812-1887) orvos, Kautz Gyula (1829-1909) közgazdá...
A Jelenkor folyóirat 3 db száma, benne művészek, írók, irodalomtörténészek autográf aláírásaival: Varga Hajdú István, Martyn Ferenc, Hernádi Gyula, Keresztúry Dezső, Kenyeres Zoltán
A Jelenkor folyóirat 7 db (sérült) száma, benne számos író, irodalomtörténész autográf aláírásával: Kenyeres Zoltán, Sándor Iván, Kulcsár Szabó Ernő, Márton László, Borbándi Gyula, Mohai V. Lajos, Takács Zsuzsa, Kőrösi Zoltán, Nádas Péter, Méhes Károly, Závada Pál, Visky András, Vörös István, Schein Gábor
A Muzsika c. folyóirat 9 db száma (XIX. évf., 1976.), benne számos zenész, zeneszerző, zeneművész autográf aláírásával: Körmendi Klára, Soproni József, Perényi Miklós, Sass Szilvia, Kocsis Zoltán, Ránki Dezső, Kalmár Magda, Fischer Annie, stb. (teljes lista oldalszámok megjelölésével mellékelve a tételhez)
Ruttkai Éva (1927-1986), Turay Ida (1907-1997), Neményi Lili (1902-1988) és Mészáros Ági (1914-1989) színésznők, illetve Fényes Szabolcs (1912-1986) zeneszerző autográf aláírásai TV-műsorújság lapjain (nagyrészt őket ábrázoló képeknél)
Gábor Miklós (1919-1998) színész, Házy Erzsébet (1929-1982) színésznő, Giuseppe Taddei (1916-2010) operaénekes, Róna Viktor (1936-1994) táncművész, koreográfus és Lengyel Erzsi (1929-2012) színésznő autográf aláírásai, a Színház és mozi, ill. a Film-színház-muzsika folyóiratok 3 db számán
A Művészet c. folyóirat teljes évfolyama (XXII. évf. 1-12. sz., 1981. jan.-dec.), benne festő- és szobrászművészek, képzőművészek autográf aláírásaival: Fajó János (1937-2018), Konok Tamás (1930-2020), Gyulai Líviusz (1937-2021), Fekete György, Csiky Tibor, Kéri László, Bakó Ilona, Molnár Sándor, Szuppán Irén, Papp Oszkár, Keserü Ilona, Bohus Zoltán, Körösényi Tamás (egyes művészektől több dedikác...