Szeghalmi Gyula: Amatőr fényképészek könyve. Gyoma, 1906, Kner Izidor, 8+328+6 p. +20 t.; ill. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, két hiányzó táblával.
Székely Aladár: Írók és művészek. ~ fényképei. Ady Endre és Ignotus előszavával. Első sorozat. [Unicus!] Bp., 1915. Jókai és Lőbl Mór ny.] [6] p. + 21 (feliratos hártyapapírral védett fényképek) t. A borító Gara Arnold munkája. 26 táblát tartalmazó kiadás lenne, de ez hiányos. Kiadói illusztrált papírkötés, a gerincen és a címlapon szakadással, hiányzó táblákkal (Ady Endre, Bartók Béla, Bródy Sánd...
Körmendy Ékes Lajos: A mozi. Moziipar, filmgyártás. A szennyfilm. Hatósági beavatkozás. A mozi közönsége. A színház és a mozi. A mozi művészi feladatai. A mozi és a népnevelés. Katonai filmoktatás. Közigazgatási feladatok. Bp., 1915., Singer és Wolfner, 109 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, az elülső borítón intézményi bélyegzővel és bejegyzéssel.
A művészi fényképezés évkönyve. 1908. III. kötet. Szerk.: Br. Purcell Béla és Sternád Béla. Bp., 1908., "Pátria"-ny., XIX (reklám)+97 p.+26 (fekete-fehér fényképek) t. Egészoldalas képtáblákkal, szövegközti illusztrációkakl és korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt foltos borítóval.
Malonyai Dezső: A magyar nép művészete I. A kalotaszegi magyar nép művészete. Bp., 1909, Franklin-Társulat Számos képpel, műmelléklettel és színes táblával, kiadói festett aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban
Publio López Mondéjar: Las fuentes de la memoria. Fotografia y sociedad en la Espana del siglo XIX. Barcelona-Madrid, én., Lunwerg. Spanyol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.