Brillat-Savarin: Az ízlés fiziológiája.Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella fordítása. Bp., 1986., Múzsák. Reprint kiadás. (Bp., 1912, Singer és Wolfner.) Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval.
Jávorka Sándor-Csapody Vera: Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kis atlasza. Függelék: Az északi-Kárpátok virágai. Bp., 1958, Mezőgazdasági Kiadó, 208 p.+120 (színes és fekete-fehér táblák) t. Harmadik, javított kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a címlapon címkével és hibajavító nyomokkal.
Dr. Hevesi Sándorné: Az ideális háztartás, a szép otthon, a jó konyha. Bp., 1935, Színházi Élet. Kiadói egészvászon kötés, kopott, foltos borítóval, 2 kijáró lappal, hiányzó elülső szennylappal.
Dr. Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor. A történelmi borvidék története a kezdetektől a II. világháborúig. Szekszárd, 1987, Szekszárdi-ny. 188 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Szuhács János: Gyümölcskertészet a polgári fiúiskolák II. osztálya számára. Mezőgazdasági és ipari ismeretek. II. köt. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 59+1 p. Kiadói papírkötés, foltos, ceruzás jegyzetekkel.
Buga László: Receptírás után. Nem novellák, nem riportok, nem karcolatok, csak egy falusi orvos emlékei. "Hunnia" Könyvek. Esztergom, 1940, Hunnia. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kopott szakadozott, foltos papír védőborítóban, de belül jó állapotban, volt könyvtári példány. Ritka!
Schneider Sándor: Az angóranyúl-tenyésztés kézikönyve. Bp.,én.,Tátrai-ny. Negyedik kiadás. Két fekete-fehér fotókat tartalmazó táblával illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
A jó barátnő. Kitűnő magyar szakácskönyv. Tanácsadó a háztartásban és gazdálkodás minden ágában. Összeáll.: Cs.-Guits Matild. Reprint kiadás. H.n., 2013, "Pro-Team" Nonprofit Kft. Kiadói papírkötés.