Diószegi, György-Gáti, József: A multitude of spectacles. Hungary's Role in the History of World Exhibitions. Bp., 1992.,B+H. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Sachs, Hannelore: A nő a reneszánszban. Ford.: Katona Tamás. Bp.-Lipcse, 1970, Corvina-Edition Leipzig. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5000 példányban.
Walter Scott: Napoleon. Hrsg. von Wolfgang Sorge. Berlin,(1912),Felix Lehmann, 1 t. + 408+8 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval.
Demokratikus Magyarország Monográfiája. 1848-1948. Száz év a szabadságért. Szerk.: Szendrő Ferenc. Az irodalmi szemelvényeket és a mű bibliográfiáját Tiszay Andor válogatta és állította össze.; Negyvennyolctól negyvennyolcig. A magyar ifjúság könyve. Szerk.: Lukácsi Sándor, Patai Endre, Szabó Endre.; "Negyvennyolc szellemében a jobb magyar jövőért! " A 48-as ifjúsági bizottságok országépítő ...
Monori Wertheimer Ede: Gróf Andrássy Gyula élete és kora. II. és III. kötet (I. kötet nélkül). Bp., 1913, MTA. II. kötet elején címképként Andrássy Gyulát ábrázoló rézkarccal (W. Unger metszése), alján foltos. Papírkötésben, sérült és ragasztott gerinccel és borítóval, lapok széle és alja többségében foltos.
Kossuth Emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerk.: Dr. Kovács Dénes. A "Budapest" ajándéka előfizetőinek. Bp., 1910,"Budapest", 231 p. Fekete-fehér képekkel, fotókkal, valamint három színes műmelléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, két hiányzó melléklettel.
Dimitriosz Hadzisz, Kapitánffy István: A Bizánci Birodalom kistükre. Bp., 1974, Európa, 843 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Gróf Bethlen Miklós önéletírása. Bevezette és sajtó alá rendezte Tolnai Gábor. Magyar Száadok. Bp.,[1943], Ardói Könyvkiadó, XXXII+623 p.+1 t. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapélekkel, sérült gerinccel.