Török József: A tizenötödik század magyar egyháztörténete. Keresztény századok. Bp., 2006, Mikes Kiadó, 240 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Bóka Éva: Európa és az Oszmán Birodalom a XVI-XVII. században. Az európai egységgondolat politikai eszmetörténetének kezdetei. Bp., 2004, L'Harmattan. Kiadói papírkötés, utolsó néhány oldalon tollas aláhúzásokkal.
Anthony Endrey: The Holy Crown of Hungary. Melbourne,1978,The Hungarian Institute. Second edition. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. A szerző, Anthony Endrey/Endrey Antal (1922-2010) ausztrál-magyar író, ügyvéd által DEDIKÁLT példány.
Germán, kelta regék és mondák. Szerk. és az előszót írta: Dömötör Tekla. Bp., 1979, Móra Ferenc Könyvkiadó. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Mályusz Elemér: Zsigmond király uralma Magyarországon 1387-1437. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott kiadói papír védőborítóban.
Varga Domokos György: A váratlan tanú. 1992. október 23. Véletlen vagy összeesküvés? Bp., 1995, ESÁ Média Bt. 120 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány. Megjelent 3000 példányban.
Fernao Mendes Pinto: Bolyongás. Vál. és ford.: Székely Ervin. Rákóczi István jegyzeteivel. Rózsa Zoltán utószavával. Bp., 1992., Cédrus. Kiadói papírkötés.
Beer, Max: A szocializmus és a társadalmi harcok története. Negyedik kötet: Újkor. Kolozsvár, 1947, Józsa Béla Athenaeum. 144 p. Félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.