Bárdossy László: Magyar politika a mohácsi vész után. Bp., 1992, Holnap Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Az 1943-as kiadás reprintje.
Könyvesbolt, kőrisfával. Írások a Láng-Tékáról és huszonöt évről. Bp, 2014, Láng-Téka. Kartonált papírkötésben, szép állapotban. Rédei Éva részére szóló azonosítatlan dedikációval.
Gosztonyi Péter: Politikusok, katonák, események. Adalékok Magyarország és a kelet-európai népek legújabb történelméhez. München,(1989),Herp. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját-kezű névbejegyzésével.
A francia sárga könyv. Diplomáciai okmányok 1938-1939. A Németország és Lengyelország, Nagy-Britannia, Franciaország közötti háború kitörését megelőző események és tárgyalások okmányai. Bp., 1939, Francia külügyminisztérium (Pápai Ernő műintézete), 270 p. Tiszteletpéldány. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval.
Alvó lovagok. Lengyel regék és mondák. Szerk.: Jerzy Snopek. Bp., 1988, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.
Szabó István: A magyarság életrajza. Magyar Történelmi Társulat könyvei VIII. Budapest, [1941], Magyar Történelmi Társulat (Franklin-ny.). 276 p. Kiadó félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Ifj. Kodolányi János: A finnugor őshaza nyomában. Vál. és szerk.: - -. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1973, Gondolat. 449 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány.
Magyarság őstörténete. Szerk.: Ligeti Lajos. Bp., 1943, Budapesti Kir. Magyar Pázmány Péter-Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete, 289+1 p. Átkötött félvászon-kötés, régi intézményi bélyegzőkkel, az elülső borítón címkével.