Dr. Pollák Miksa: A zsidók története Sopronban a legrégibb időktől a mai napig. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat Kiadványai VI. Bp., 1896, (Franklin-Társulat), 379 p. Átkötött félvászon-kötés, sérült, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Dubnov, Simon: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp., [1935], Tabor (Hungária-ny.), 359 p. Kiadói egészvászon-kötés jó állapotban
Marjanucz László: A szegedi zsidó családok a 19. században. Szeged Művelődéstörténetéből 6. Szeged, 1988, Móra Ferenc Múzeum, 52 p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 800 példányban.
Zsidók Oroszországban. 1900-1929. Cikkek, dokumentumok. Ruszisztikai Könyvek I. Bp., 1995, Magyar Ruszisztikai Intézet-MTA Judaisztikai Kutatócsoport (a Soros Alapítvány támogatásával), 199 p. Kiadói papírkötés.
1932 A Katolikus Egyház és a Zsidó Egyház. Értekezés. Fölolvasta Aradon 1932. jún. 4-én beczkóvári Mikoss Aladár ny. őrnagy. Arad, (1932), Lovrov-ny., 24 p. Kiadói papírkötés, kissé gyűrött, foltos borítóval.
Gerő Ödön: Emlékezések zsidó magyar értékekre. Bp., 1933. Budai Izraelita Hitközség. Három tanulmány, többek közt Perlmutter Izsákról és Alexander Bernátról. Kiadói papírborítóval, utolsó lap hiányzik 26/27p. Ritka!
Magyarországi zsidó hitközségek 1944. április. A Magyar Zsidók Központi Tanácsának összeírása a német hatóságok rendelkezése nyomán. I. rész: Adattár. A-B (I-II.) Függelékben: A magyarországi izr. hitközségek szervezete, 1868-1950. Közzéteszi: Schweitzer József. Az eredeti kérdőívek és dokumentumok alapján sajtó alá rendezte: Frojimovics Kinga. Szerk.: Komoróczy Géza. Hungarica Judaica 6. Bp.,1994...