Goethe: Werther. George Sand előszavával. Pierre Leroux tanulmányával. Tony Johannot 10 egészoldalas metszetével illusztrált. Paris, én., Victor Lecou-J. Hetzel, LIII+4+196+1 p. Francia nyelven. Kiadói dúsan aranyozott illusztrált egészvászon-kötés, javított gerinccel, a gerincen sérülésnyommal, kopott borítóval.
Gottsched, Luise Adelgunde Victorie: Briefe der Frau Louise Adelgunde Victorie Gottsched gebohrne Kulmus. Erster Theil. Dresden, 1771, Harpeterischen Schriften, 16+351 p. Német nyelven. Korabeli papírkötés, a hátsó borítón és az utolsó 3 lapon kis sérüléssel, kis hiánnyal a felső részén, foltos.
Gottsched, Luise Adelgunde Victorie: Briefe der Frau Louise Adelgunde Victorie Gottsched gebohrne Kulmus. Dritter Theil. Dresden, 1772, Harpeterischen Schriften, 8+336 p. Német nyelven. Korabeli papírkötés, a gerincen apró sérüléssel, foltos.
3 db német nyelvű regény: Bracht, Anke: Das Geheimnis der Contessa; Sauer, Beate: Am Hofe der Löwin; Halbach, Karolina: Die Wandersängerin. Augsburg, 2011-2013, Weltbild. Kiadói kartonált papírkötés.
Jager, Eric: Auf Ehre und Tod. Ein Ritterlicher Zweikampf um das Leben einer Frau. München, 2006, Deutsche Verlags-Anstalt, 271 p. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
3 db német nyelvű regény: Dunant, Sarah: Das Lied der Novizin; Schröder, Rainer M.: Das Vermächtnis des alten Pilgers; Blazon, Nina: Die Königsmalerin. Augsburg, 1999-2010, Weltbild. Kiadói kartonált papírkötés.