Miguel de Cervantes Saavedra: Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. 1-4. Ford.: Győry Vilmos. Bp.,1873-1876, Athenaeum, 461+436+424+496 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
József Attila: Döntsd a tőkét, ne siránkozz. Versek. Kolozsvár,[1945],Munkás Athenaeum, (Jordáky-ny.), 42+5 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos.
Siklóssy László: Aprógyűjtés. Mit gyűjtsünk kis pénzen? Bp., 1918, A Táltos kiadása. 90+6 p. Számos szövegközi illusztrációval. Kiadói papírkötés, átkötött vászonkötés, az eredeti papírborító felhasználásával.
Lázár József: Lángok a tarlón. Csongrád, 1934, Bózvári J. Antal ("Szilber"-ny.), 109+3 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült borítóval, részben szétvált fűzéssel, helyenként sérült lapszélekkel. [Urmánczy Nándor politikus, volt országgyűlési képviselő, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája elnökének ajánlott, irredenta kötet.]
Michel Gyarmathy: Mosolyok és könnyek. A szerző, Michel Gyarmathy (1908-1996) a Folies Bergére magyar származású művészeti igazgatójának, rendezőjének, jelmez- és díszlettervezőjének saját kezű dedikációjával. Paris, 1970., Szerzői,(Abécé-ny.), 43 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.