2 800 HUF
Flauvert, Gustave: Érzelmek iskolája. Ford.: Gyergyai Albert. Nagy Írók - Nagy Írások harmadik sorozat V. köt. Bp., 1925, Genius (Világosság-ny.), XXIII+550 p. Kiadói fatáblás fénylemez-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. "A Világosság könyvnyomda rt. összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1925 decemberében. Ebből az első 150 példány merített papíron készült,1-10-ig amatőr könyvgyűjtők részére bőrkötésben, a 11-150. számú példányokat fénylemezkötésben hozta forgalomba a kiadó." Számozott (111./1500) példány.