Balázs Béla: Kalandok és figurák. Vázlatok.. Gyoma, 1918, Kner. A címlapot Kozma Lajos rajzolta. Címképen Balázs Béla arcképével. Bordázott félvászon kötés, kissé firkált borítóval, 1 hiányzó táblával, első néhány lap kissé foltos, címképen tetején kisebb szakadásokkal.
Flauvert, Gustave: Érzelmek iskolája. Ford.: Gyergyai Albert. Nagy Írók - Nagy Írások harmadik sorozat V. köt. Bp., 1925, Genius (Világosság-ny.), XXIII+550 p. Kiadói fatáblás fénylemez-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. "A Világosság könyvnyomda rt. összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1925 decemberében. Ebből az első 150 p...
Flauvert, Gustave: Bouvard és Pécuchet. Ford.: Tóth Árpád. Nagy Írók - Nagy Írások első sorozat X. köt. Bp., 1921, Genius (Weiss L. és F.-ny.), XVI+359+2 p. Kiadói fatáblás fénylemez-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. "Weiss L. és F. nyomdája Sorbonne-típusú betűivel összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1921 januárjában. Ebb...
Jókai Mór: Lélekidomár. I-II. köt. Jókai Mór összes művei. Nemzeti Díszkiadás. LXXVII. köt. Bp., 1897., Révai. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Arany János összes munkái. I-VIII. köt. I. köt.: Kisebb költemények. II. köt.: Elbeszélő költemények. I. köt. (Toldi, Toldi szerelme. Toldi estéje.) III. köt.: Elbeszélő költemények. II. köt. IV. köt.: Elbeszélő (III. köt.) és elegyes költemények. V. köt.: Prózai dolgozatok. VI. köt.: Drámai fordítások. I. köt.: Shakspere színműveiből. VII. köt.: Drámai fordítások. II. köt.: Aristophnes vígjátékai...