Suhajda Ágnes: A föld és a világ keletkezése a Kalevalában meg a vogul énekekben, mondákban. Eötvös Loránd Tudományegyetem Nyelvtudományi Dolgozatok 3. Bp., 1971., ELTE. Kiadói papírkötés. Megjelent 250 példányban.
Nietzsche, Friedrich: Vidám tudomány. Sajtó alá rendezte: Varró István. Ford.: Wildner Ödön. Nietzsche Válogatott Munkái. Bp., [1926], Világirodalom. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerinc hiányos, javított, pótolt de belül jó állapotban.
Nagy László István: Közgazdasági és társadalmi ismeretek. Ideiglenes tankönyv a gimnázium, leánygimnázium, líceum, leánylíceum, tanító és tanítónőképző intézet, kereskedelmi középiskola és kereskedelmi leányközépiskola számára. Bp., 1945., Athenaeum. Kiadói papírkötés, szakadt, részben hiányos gerinccel.
Henry George: Vámvédelem vagy szabadkereskedelem. Vizsgálódás a vámkérdésről, különös tekintettel a munka érdekeire. Ford.: Braun Róbert. Bp., ,"Világosság"-ny. Átkötött félvászon-kötés, szakadt címlappal, kissé kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel.
Friedrich Nietzsche levelei 1863-1889. Richard Öhler nyomán kiszemelte, ford. és bevezette: Strém István és Beke Margit. Documenta Humana. Bp., [1923], Fővárosi Könyvkiadó Rt., 252+3 p. + 1 t. (Friedrich Nietzsche arcképe). Kiadói papírkötés, a borító és a lapszélek kissé sérültek.
Smith Ádám: Vizsgálódás a nemzeti vagyonosság természetéről és okairól. Ford.: Enyedi Lukács és Pólya Jakab. Bevezetéssel ellátta: Kautz Gyula. Nemzetgazdasági Írók Tára. Bp., 1891, MTA-Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., LXXV+(4)+235+IV p. Aranyozott gerincű könyvkötői félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült borítóval, az elülső kötéstábla nagyrészt elvált a kötéstől, a könyv elején lévő lap...