Books: Travelling, Local History

Number of items: 176

Pest-Pilis-Solt-Kiskun-Vármegye építésügyi szabályrendelete Erzsébetfalva nagyközségére vonatkozólag. Erzsébetfalva, (1910), Müller Mátyás-ny., 42 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
15036.

1 000 HUF
2,59
2,86

Martonyi Zoltán, Rédai László, Tamási Mihály: Királyhegyes 125 éve (1844-1969). A község településének 125. és a tsz-mozgalom 20. évfordulójára. H.n., 1970, (Szegedi Nyomda Hódmezővásárhelyi Üzeme), 102 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
15037.

1 800 HUF
4,66
5,14

Bihari Mór: Óbuda felszabadulása és küzdelme az életért. Bp., 1965, MSZMP III. Kerületi Pártbizottsága. Kiadói papírkötés.
15038.

1 200 HUF
3,11
3,43

Sz. Lukács Imre: A mi falunk, a mi gazdaságunk. Tiszasziget, 1969, (Szegedi Ny.), 52 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, kissé kopott borítóval.
15039.

1 200 HUF
3,11
3,43

Kopasz Sándor: Baja Város Levéltára. Bajai Türr István Múzeum kiadványai 11. Baja, 1965., Türr István Múzeum. Kiadói papírkötés, névbejegyzéssel.
15040.

1 200 HUF
3,11
3,43

Das Land Oberösterreich. Mit einer Übersichtskarte des Landes und einer Reliefkarte des Salzkammergutes. Linz, é.n. (cca 1920-1930), Landesverband für Fremdenverkehr in Oberösterreich (Hofbuchdruckerei Jos. Feichtingers Erben), 1 t. + (6)+66 p. + 1 t. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel, két színes térképpel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
15041.

Das Land Oberösterreich. Mit einer Übersichtskarte des Landes und einer Reliefkarte des Salzkammergutes. Linz, é.n. (cca 1920-1930), Landesverband für Fremdenverkehr in Oberösterreich (Hofbuchdruckerei Jos. Feichtingers Erben), 1 t. + (6)+66 p. + 1 t. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel, két színes térképpel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval, egyébként ...

1 000 HUF
2,59
2,86

Ferdinandy György: A vadak útján. Szivárvány Könyvek 11. DEDIKÁLT! Chicago, 1986, Framo Publishing. Kiadói papírkötés, felületén törésnyom, kissé kopottas állapotban.
15042.

1 600 HUF
4,15
4,57

Dr. Radványi Antal: Lussin, Lussinpiccolo. Lussingrande, Cigale. Útmutató Lussinra utazók és Lussinon tartózkodók számára. Lussin földrajzával és történetével. Bp., 1913, Magyar Adria Egyesület ("Élet"-ny.), 84 p. + 1 t. (kihajtható térkép). Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, néhány foltos lappal. A szerző által DEDIKÁLT (ceruzás dedikáció) példány.
15043.

Dr. Radványi Antal: Lussin, Lussinpiccolo. Lussingrande, Cigale. Útmutató Lussinra utazók és Lussinon tartózkodók számára. Lussin földrajzával és történetével. Bp., 1913, Magyar Adria Egyesület ("Élet"-ny.), 84 p. + 1 t. (kihajtható térkép). Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, néhány foltos lappal. A szerző által DEDIKÁLT (ceruzás de...

1 200 HUF
3,11
3,43

A Ferencváros története. Szerk.: Xantus Zoltán. Bp., 1959, MSZMP IX. Ker. Bizottsága - IX. Ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága, 195+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval. Megjelent 3000 példányban. + Meghívó a Ferencvárosi Hét ünnepi rendezvényeire. 1959. május 17-24. Tűzött papírkötés, 16 p.
15044.

1 400 HUF
3,63
4,00

Nyers Lajos: A Veszprémi Piarista Gimnázium tanárai (1730-1740.) Különlenyomat. Veszprém, 1942., Egyházmegyei-ny. Kiadói papírkötés. + 1947 Veszprémi Kegyesrendi Róm. Kat. Ált. Fiúiskola évkönyve az 1946-1947. iskolai évről. Közzéteszi: Nyers Lajos. Veszprém, 1947., Kegyesrrendi Ált. Isk. Igazgatósága. Kiadói papírkötés. (2 példány.)
15045.

1 600 HUF
4,15
4,57

1931-1934 Kiskunhalasi Ref. Szilády-Reálgimnázium értesítői az 1931-1932, 1932-1933., 1933-1934. Szerk.: Kristóf József. Kiskunhalas,Helyi Értesítő Lapvállalat. Kiadói papírkötés, részben foltos borítókkal.
15046.

1 600 HUF
4,15
4,57

Erdey Gyula: Bükk útikalauz. Bp., 1956., Sport. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással, a hátsó borítón gyűrődéssel.
15047.

1 000 HUF
2,59
2,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF