Fenneke van der Elst (1950- ): Stilleben / Csendélet 1998. Litográfia, papír, apró helyen sérült. 45x40cm Sérült alumínium keretben. Jelzett.
1985-ben elvégezte a Művészeti Akadémiát. Sok kortárs grafikushoz hasonlóan Fenneke van der Elst is kezdetben főként fekete-fehérben dolgozott, és csak szórványosan került bele szín. Ma már el sem tudja képzelni, hogy kevés színnel dolgozzon. 1980 és 1985 között a hágai Koninklijke Academie voor Beeldenden Kunstem (Királyi Képzőművészeti Akadémia) hallgatója volt. Tagja a Culemborgban működő Inkt Delft művészeti alapítványnak. Munkái között szerepelnek absztrakt festmények vászonra (gyakran akrilfestékkel) és litográfiák. Leggyakoribb inspirációja a Földközi-tenger és Olaszország ősi népeinek művészete és kultúrája, amelyből Van der Elst a motívumokat és színeket meríti. Gyakran utazik, vázlatokat készít vagy fotózik, majd hollandiai műtermében az emlékezetébe vésett látványt tükrözi műveiben. A régi házak, az ókori mozaikpadlók és a barokk kertek gyakori motívumok, amelyeket expresszionista kompozícióiba beépít. Munkáit élénk színek jellemzik, amelyeket a kék, a türkiz és a tengerészkék árnyalataival kombinál. Csendéletein gyakran használja kedvenc virágának motívumát, amely egyben hazája szimbóluma is, a tulipánt.
Esztergály Katalin (?-): Női portré, 1964. Akvarell, papír, jelzett, lap teteje papírra kasírozva, Esztergály Katalin autográf ajándékozási soraival Soós Imre részére. 42x29 cm. Soós Imre (1921-2013) műgyűjtő, művészeti író, a Kisgrafika folyóirat szerkesztője, a Magyar Nemzeti Galéria Baráti Köre alelnökének hagyatékából.