Number of items: 371

Divéky József (1887-1951): Portré. Litográfia, papír, jelzett a litográfián, 28,5×22,5 cm
10073.

1 000 HUF
2,65
2,86
Dobos Lajos (1921-2012): Balatonfelvidéki táj, 1979. Akvarell, kréta, papír, jelzett. Üvegezett, dekoratív fakeretben, repedt üveggel. 34x48 cm.
10074.

12 000 HUF
31,83
34,29
Dobos Lajos (1921-2012): Téli táj, 1979. Akvarell, papír, jelzett. Üvegezett, dekoratív fakeretben. 32x44 cm.
10075.

9 500 HUF
25,20
27,14
10076.

800 HUF
2,12
2,29
Dóra István (1932-): Táncoló társaság. Olaj, vászon. Léckeretben. Jelzett. 71x51cm
10077.

6 000 HUF
15,92
17,14
Duschanek János (1947-2013): A mocsár angyala. Szitanyomat, papír, jelzett, számozott: 48/50. Lapszéli apró szakadással. 31×46 cm
10078.

5 000 HUF
13,26
14,29
Fenneke van der Elst (1950- ): Stilleben / Csendélet 1998. Litográfia, papír, apró helyen sérült. 45x40cm Sérült alumínium keretben. Jelzett. 1985-ben elvégezte a Művészeti Akadémiát. Sok kortárs grafikushoz hasonlóan Fenneke van der Elst is kezdetben főként fekete-fehérben dolgozott, és csak szórványosan került bele szín. Ma már el sem tudja képzelni, hogy kevés színnel dolgozzon. 1980 és 1985 között a hágai Koninklijke Academie voor Beeldenden Kunstem (Királyi Képzőművészeti Akadémia) hallgatója volt. Tagja a Culemborgban működő Inkt Delft művészeti alapítványnak. Munkái között szerepelnek absztrakt festmények vászonra (gyakran akrilfestékkel) és litográfiák. Leggyakoribb inspirációja a Földközi-tenger és Olaszország ősi népeinek művészete és kultúrája, amelyből Van der Elst a motívumokat és színeket meríti. Gyakran utazik, vázlatokat készít vagy fotózik, majd hollandiai műtermében az emlékezetébe vésett látványt tükrözi műveiben. A régi házak, az ókori mozaikpadlók és a barokk kertek gyakori motívumok, amelyeket expresszionista kompozícióiba beépít. Munkáit élénk színek jellemzik, amelyeket a kék, a türkiz és a tengerészkék árnyalataival kombinál. Csendéletein gyakran használja kedvenc virágának motívumát, amely egyben hazája szimbóluma is, a tulipánt.
10079.

8 000 HUF
21,22
22,86
10080.

5 000 HUF
13,26
14,29
F. Györffy Anna (1915-2006): 3 db illusztráció. Tus, vegyes technika. Jelzettek. 20x13 cm
10081.

2 400 HUF
6,37
6,86
Gert Fabritius (1940-): Kompozíció (cím nélkül), 1992. Litográfia, papír, jelzett, számozott (127/200). Kányádi Sándor: Vae Victis c. könyvéből. Lapméret: 33×35 cm
10082.

4 000 HUF
10,61
11,43
Farkas András (1920-1991): Tavasz, 1983. Olaj, farost, jelezve balra lent. Üvegezett, dekoratív fakeretben. 50x70 cm.
10083.

50 000 HUF
132,63
142,86
10084.

20 000 HUF
53,05
57,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF