2 000 HUF
Ón, skót quaich tálka, jelzett d: 19cm. A quaich, a skót barátság kelyhe évszázadokon át arra szolgált, hogy üdvözlő italt kínáljon a klánok összejövetelein és más családi alkalmakon, valamint a barátoknak és a látogatóknak. A "Quaich" a gael "cuach" szó skót fordítása, ami kupát jelent. Ennek az ivóedénynek a kétkezes kialakítása bizalmat sugall mind az adó, mind a fogadó részéről. A quaichsokat leggyakrabban whisky és brandy tárolására használták, de a nagyobb quaichsokat sör ivására is használták.