1 200 HUF
Lyka Károly: Festészeti életünk a millenniumtól az első világháborúig. 1896-1914. Bp., 1953, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval. Megjelent 3000 példányban.