Derkovits Gyula emlékkiállítása (1894-1934). Gyula Derkovits Retrospective (1894-1934). Bp., 1965, Magyar Nemzeti Galéria. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarkán gyűrődéssel.
Hoffmann Edit: Szinyei Merse Pál (1845-1920). Bp., 1943, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói kopott félvászon kötés, kissé foltos, kissé sérült gerinccel.
Magyar mesterek sorozat 5 kötete: Farkas Zoltán: Paál László; Bodnár Éva: Tornyai János; Németh Lajos: Hollósy Simon és kora művészete; Bényi László: Koszta József; Németh Lajos: Nagy Balogh János. Bp., 1954-1960, Képzőművészeti Alap. A művészek munkáinak nagyrészt fekete-fehér reprodukcióival. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, változó állapotban, kissé kopott, kissé foltos borít...
A művészet kezdetei. Az őskor, Egyiptom, Mezopotámia és a prekolumbián Amerika művészete. Főszerkesztő: dr. Aradi Nóra. Bp., 1990. Corvina. Fotókkal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés.
Székely András: Kós Károly. Bp., 1979, Corvina,(Offset-ny.), 12 p+12 t.. Kós Károly grafikai munkásságának bemutatása, színes illusztrált kiadvány. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, hiánytalanul, jó állapotban.
A remény művészete. R. Törley Mária művészete képekben. Szerk.: Balogh Ágnes. Feledy Tamás tanulmányával. Ruszina László, Szepesvári Sándor, Nagy Béla fotóival. Bp., 1997., Katedrális Művészeti Bt. Fekete-fehér és színes fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés.
Marx József: Szabó István. Filmek és sorsok. Bp, 2002, Vince Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.