Kaesz Gyula: Ismerjük meg a bútorstílusokat. Bp., 1995, Háttér. Ötödik kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.; Batári Ferenc: Európai bútorok a XV-XVII. században. Bp., 1973, Népművelési Propaganda. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.; Festett népi bútorok. Kiállítási katalógus. Összeáll.: Sándor Ildikó. Szentendre,1985,Népművészetek Háza. Kiadói papírkötés.
Helmut Schwarz-Ansgar Henze-Marion Faber: Eisenzeit. Geschichte des Metallbaukastens. Schriften des Spielzeugmuseums Nürnberg, Band I. Nürnberg, 1995., Museen der Stadt Nürnberg-Spielzeugmuseum. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,
Hanspeter Landolt-Theodor Seeger: Schweizer Barockkirchen. Frauenfeld,1948,Huber. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban, néhány lapon sérülésnyommal.
Kállai Ernő: Új magyar piktúra 1900-1925. Bp., 1990, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban + 3 db katalógus - Zoltán Tölg-Molnár; Révész László László; 11 ungarische Künstler.
A magyar falu építészete. A Magyar Építőművészek megbízásából szerkesztették Károlyi Antal, Perényi Imre, Tóth Kálmán és Vargha László. Település c. tanulmányt írta Perényi Imre. Építkezés c. tanulmányt írta: Vargha László. Falukép c. tanulmányt írta: Károlyi Antal. Bp., 1955., Műszaki, 202 p. A 49. oldaltól fekete-fehér fotókkal. Kiadói foltos egészvászon-kötés. Megjelent 2000 példányban.
Szőnyi Ottó: Régi magyar templomok. Alte Ungarische Kirchen. Anciennes Églises Hongroises. Hungarian Churches of Yore. Bp., én., Műemlékek Országos Bizottsága/Magyar Könyvbarátok ,(Kir. Magy. Egyetemi Ny.). 244 p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.