Rados Jenő: Építéstörténeti összefoglalás. Építőipari Műszaki Egyetem Építőmérnöki Kar Levelező Oktatása jegyzet. Bp., 1954, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt gerinccel, kissé szakadt borítóval, 134-151. oldalak között kijáró lapokkal. Megjelent 213 példányban.
Balogh Jolán: Mátyás király és a művészet. Bp., 1985., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány, szakadt, kissé foltos papírborítóban.
Wunderwerke von Menschenhand. Die erstaunlichsten Bauwerke der Welt. Stuttgart,1987., Das Beste. Német nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gosztola Gábor: A szépség kutatása. Avagy kegyelmes tereim előző évtizedeimből - Válogatás 1968-2010. Bp., 2012, Napkút. 189 p. Magyar és angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Bukta Imre és Samu Géza kiállítása, Kőbánya Pataky Galéria, 1981. 81 p. Fekete-fehért képekkel és reprodukciókkal gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötésben.
Almási Tibor: Egy ember, egy gyűjtemény. Győr, 1998, Xántus János Múzeum. 73 p. Készült 500 példányban. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Bálint Endre, Bortnyik Sándor, Korniss Dezső Lakner László, Scheiber Hugó műveinek reprodukcióival illusztrált, a Patkó Imre gyűjteményt bemutató könyv. Kiadói keménykötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült kötéssel.