Judit Reigl: Drape/Decoding. Drap/décodage. Lepl/Kódfejtés. Eger, 2015., Kepes Intézet. Angol, francia és magyar nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrálva.
Székely Sebestyén György: Őszi emlékművek. Kolozsvár, 2008, Galeria Quadro. 50 p. Magyar és román nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Nagy István (1873-1937), Tasso Marchini és Szolnay Sándor műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Boros Judit, Kántor Lajos: Nagy Albert. Rajzok. Kolozsvár, 2010, Galeria Quadro. Magyar és román nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Nagy Albert műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Aba Novák Vilmos. Bp., 1997, Műgyűjtők Galériája. 48 p. Fekete-fehér és színes képekkel, Aba Novák Vilmos műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Székely Sebestyén György: Meglátott emberek. Vetro Artur grafikája. Kolozsvár, 2009, Galeria Quadro. 55 p. Magyar és román nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, Vetro Artur műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Szakál Aurél (szerk.): Egy ember élt és álmodott. Berki Viola művészete. H.n., (2018), k.n. 104 p. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal, fotókkal illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Valonen, Niilo: A finnugor népek népművészete. Ford.: Lehtinen Ildikó. Helsinki-Bp., 1978, Otava-Corvina. Ortutay Gyula előszavával, Rácz István fotóival. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.