B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak, ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Rados Jenő: Magyar kastélyok. Gerevich Tibor előszavával. Magyarország művészeti emlékei IV. köt. Bp.,1939, Műemlékek Országos Bizottsága - Kir. M. Egyetemi Nyomda, 404+1 p. +1(kihajtható térképvázlat) t.+11 (kép mellékletek) t. A 79-394 oldalak között, I-től CLVIII-ig számozott fekete-fehér képtáblával. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötésben, kopott, folto...
Postaépítészet Magyarországon. Szerk.: Bakos János, Kiss Antalné, Kovács Gergelyné. Bp., 1992, Távközlési Könyvkiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 4000 példányban.
Das Eigenheim des Bürgers. Ein Führer zum Eigenhaus auf eigeneer Scholle für die Mittelstandskreise. Wiesbaden, 1914., Heimkultur-Verlagsgesellschaft. Német nyelven. Kiadói szecessziós kartonált papírkötés, kopott borítóval.
Fábián László: A transzavantgard transzavantgárdja. Szilárdi Béla művészetéről. Bp., 2007, Orpheusz. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. A művész, Szilárdi Béla (1940-) festő-, grafikus- és fotóművész által dedikált példány.
Magyar balettek. írta Márkus László igazgató. színpadtervekkel, mellékletekkel, stb illusztrált kiadói papírborítóval, Olasz és német nyelvel. Budapest, d.n. Officina.
Balázs Béla: A film. Bp., 1961, Gondolat. 270 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült papír védőborítóban. Megjelent 4000 példányban. + Balázs Bélát ábrázoló nyomat, facsimile aláírással