Csukássi József: Bismark. Élet és jellemrajz. Történelmi Könyvtár 20. füzet. Bp., 1876., Franklin, 111 p. Átkötött kopott félbőr-kötésben, a címlapon bejegyzésekkel és pecséttel.
József nádor. Egy alkotó élet írásban és képben. 1776-1847. Összeáll., a képeket vál. és a szöveget írta Lestyán Sándor. Bp. 1943, Posner. Gazdag képanyaggal. Fűzve, színes kiadói papírborítóban.
Kisfaludy László: A kisfaludi Kisfaludy család története. Régi magyar családok 2. Debrecen, 2004, Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Josephus Flavius: Flavius József ó-kori héber történetirónak, a galileai zsidó hadak főparancsnokának, a zsidó háboruról és Jeruzsálemnek Titus caesar által ostrommal történt bevételéről irt hét könyve. Latinból forditotta és kiadta Dr. Istóczy Győző. Bp., 1900., Buschmann F., IV+503 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, névbejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal.
Lévai Jenő: Kossuth Lajos és néplapjai. A magyar újságírás hőskora.1877-1937. Bp., 1938. Kiadói, laza egészvászon kötésben, egy előzéklap kissé sérült.
Bevilaqua Borsody Béla: Német maszlag. I. Othotól Adolf Hitlerig. 972-1945. Bp., 1945., Magyar Téka. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt, kissé sérült borítóval, a gerincen javítással, részben felvágatlan lapokkal.