Nagy Iván: Magyarország családai czimerekkel és leszármazási táblákkal. IV. füzet: Batthyány-Benyovszky. Szerk. és kiadja: Friebeisz István. Pest, 1857, Beimel J. és Kozma Vazul, 72 p. + 6 p. (hozzákötve az első kötet címlapja és első 4 oldala). Átkötött egészvászon-kötés, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták, kissé viseltes állapotban, foltos, helyenként sérült, több lap kij...
Székely József: Kossuth fogsága és Pestvármegye rendei. Pestvármegye Levéltárában őrzött adatok nyomán. Bp.,1895, Athenaeum. Kiadó, restaurált papírkötés, szép állapotban.
Dékány István: A történettudomány módszertana. Magyar Történettudomány Kézikönyve I. köt. 2. füzet. Bp., 1925., Magyar Történelmi Társulat, 74 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, felvágatlan lapokkal. "Fügedi Erik Könyve" bélyegzéssel, Fügedi Erik (1916- 1992) történész könyvtárából.
Szabó István: A magyar parasztság története. Kincsestár. Bp.,1940, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval.
Oktatási füzetek 4 db - Mód Aladár: A párt; Réti László: A Magyar Kommunista Párt harca az elnyomás ellen, Ujhelyi József: A Magyar Kommunista Párt a magyar nemzet pártja; A Magyar Kommunista Párt politikája. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Nékám Lajosné: Régi magyar patikák. Bp., 1971, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2850 példányban.