Jean-Jacques Rousseau: Emil oder über die Erziehung. Erster Theil. Brünn, 1791., Johann Sylvester Siedler, 516+2 p. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a címlapon bejegyzésekkel.
Jean de Witt: Lettres et Negociations entre. Tome Quatrieme. Amsterdam, 1725., Janssons-Waesberge, 388 p.+70 sztl. lev. Francia nyelven. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, az elülső táblán sérüléssel, két kijáró lappal.
Barker, Cicely Mary: Flower Faires of the Summer + Flower Faires of the Autumn. London and Glasgow, Blackie & Son. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban / hardback with paper cover, little damaged condition
3 db német nyelvű regény: Johannson, Lena: Die Braut des Pelzhändlers; Das Mädchen und der Schwarze Tod. Augsburg, 2008-2010, Weltbild. Kiadói kartonált papírkötés. + Robbins, Harold: Die Playboys. Stuttgart-Hamburg, 1965, Deutscher Bücherbund. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Alfred Biese: Deutsche Literaturgeschichte. Erster Band: Von den Aufängen bis Herder. (Német irodalomtörténet. Első kötet: Kezdetektől Herderig.) München, 1913, C. H. Beck'sche Verlagsbuchhandlung. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, egy-két foltos, és egy-két sérült lappal, néhány lapon ceruzás aláhúzásokkal.
Johann Wolfgang Goethe: Das Tagebuch. Mit farbigen Zeichnungen von Max Schwimmer. Berlin,1978., Verlag der Nation. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.