2 000 HUF
Vörösmarty Album. A költő életrajza és válogatott versei, számos képpel és eredeti szövegillusztrációval. 5 műmelléklettel és számos képpel. Szerk.: Salusinszky Imre. Bp., 1909, Wodianer F. és Fiai, 1 t.+240 p.+ 5 t. A lapok tetején szecessziós könyvillusztrációkkal. Nemes Mihály, Belloni László, és Homicsko Atanáz egészoldalas illusztrációival. Kiadói aranyozott, dombornyomott díszítésű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, egy lap sérült (238/239), az utolsó lap és a hátsó szennylap kijár.