G. J. Potter: A kártyajáték művészete. I. rész: A kontraktbridge (Plafondbridge) szabályai. Ford.: Ujlaky Tibor. Bp., 1930, Lingua Kiadó és Könyvkereskedelmi Rt., 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, egy kézzel írt lap utólag belefűzve.
Ambrus Lajos: Szókalauz. Bp., 1996, Kortárs Kiadó-Széphalom Könyvműhely. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, helyenként foltos lapokkal. A szerző által Obersovszky Éva, Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró lánya részére DEDIKÁLT példány.
Hornyik Miklós: Angol Pázsit. Balkáni néprajzi kalauz. Szabadka, 1991, Napló. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, helyenként foltos lapokkal. Megjelent 1000 példányban. A szerző által Obersovszky Éva, Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró lánya részére DEDIKÁLT példány.
Magyar elbeszélők. Nyugat Könyvtár első kiadású műveket tartalmazó kolligátum: Ambrus Zoltán: Ifjuság; Krúdy Gyula: Esti út; Laczkó Géza: A porosz levél; Madame de Rothe halála; Móricz Zsigmond: Tragédia; Szép Ernő: Kucséber-kosár; Szomory Dezső: Lőrinc emléke; Tersánszky Józsi Jenő: A tavasz napja sütötte... Bp., é.n., Athenaeum-Nyugat (Világosság-ny.). Kiadói vaknyomott egészvászon-kötés, kissé ...