Rákosi Viktor: A császárok sírjai. Az ifjúság számára. Linke Lajos rajzaival. Bp., 1906., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai).) 8 képtáblával. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, egy lap sérült, hiányos (21/22.), kissé laza fűzéssel.
Tabi László: Rudi, a kísértet. Első kiadás. (Bp. 1941. Literária.) 32 l. Világvárosi regények 841. A borító Gergely-Korein munkája. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban.
Molnár Ferenc: Az óriás és egyéb elbeszélések. Új kiadás. Bp., 1917., Franklin, 2+235+1 p. A borító rajza Falus Elek munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott borítóval.
Homér Iliása. 1-ő Füzet. I-V. ének. Görögből fordította folyó beszédben Télfy János, Pesti Egyetemi Tanár, a Páduai Academiának levelező tagja. Hellen Remekírók Magyar Fordításban 5. Ó-kori Klassikusok Pest, 1858, Lampel Róbert, (Beimel J. és Kozma Vazul-ny.), 2+101 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, szétvált kötéssel, foltos, névbélyegzővel, névbejegyzéssel.
Endrei Walter: A parasztkalendárium. A szerző, Endrei Walter (1921-2000) által dedikált. Bp., 1983, Magyar M. Iparművészeti Főiskola, 42+1 p.+1 melléklet. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
Gustav A. Wetter: A szovjet ideológia ma. A dialektikus és történelmi materializmus. hn., én., nyn. Kiadói papírkötésben 80. számú számozott példány. Ritka! Kereskedelmi forgalomba nem került.