Ágoston Julián: Fekete remeteségem. (Eger), 1938, a szerző kiadása (Szent János-ny.), 96 p. Átkötött egészvászon-kötés, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták, foltos borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Szép Ernő: Magyar könyv. Egy csapat elbeszélés. Első kiadás. Bécs, 1921. (Szerző) 124 p. Első kiadás. Kiadói, kissé sérült papírkötésben. + Sinka István: Kadocsa merre vagy. Somody, é.n. Kiadói, felvágatlan papíkötésben.
Kaczavinszky Lajos: A Magyar Szemle emlék-albuma. 1888-1898. Hegedüs László rajzaival. Bp., 1898, Magyar Szemle. 5+305+3 p. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
Mészáros Tamás: Maszk nélkül. Kritikák, interjúk, tanulmányok. Bp., (1982), Népművelési Propaganda Iroda, 376 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.