Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben. Bp., 1895, Athenaeum, (4)+231+(1) p. + 20 t. (fénymetszetek). Kiadói szecessziós, dombornyomott, aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, kissé foltos lapokkal.
Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyűjteménye. Szerk.: Radó Antal. Harminczöt magyar festőművész rajzaival. A Pesti Napló karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 284 p. Negyedik, módosított és bővített kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói szecessziós, aranyozott, dombornyomott, festett egészvászon-k...
Ady Lajosné: Az ismeretlen Ady. Akiről az érmindszenti levelesláda beszél. Bp., é.n., Béta, 412 p. + 14 t. (8 levélen, 2 melléklet kihajtható). Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
Kapornaky Gyula 3 műve, valamint 2 könyv benne Kapornkay Gyula verseivel: Süssön a nap. Bp., 1981., BM Határőrség Politikai Csoportfőnöksége. Kiadói papírkötés.; Szerelmes dal a szülőföldről. Tájleiró versek az Őrségről. Szombathely, 1996., Pedagógiai Intézet. Kiadói papírkötés.; Ének az Őrségről. Szombathely, 1984., Vas m. Tanácsa V.B. Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés, foltos borítóva...
Vörösmarty Album. A költő életrajza és válogatott versei, számos képpel és eredeti szövegillusztrációval. 5 műmelléklettel és számos képpel. Szerk.: Salusinszky Imre. Bp., 1909, Wodianer F. és Fiai, 1 t.+240 p.+ 5 t. A lapok tetején szecessziós könyvillusztrációkkal. Nemes Mihály, Belloni László, és Homicsko Atanáz egészoldalas illusztrációival. Kiadói aranyozott, dombornyomott díszítésű egészvász...
Kabos Ede (szerk.): Az Érdekes Újság dekameronja 10. Száz magyar író száz legjobb novellája. Bp., Légrády. Kiadói papírkötés, tékával, kopottas állapotban.