Sárvári Pál: Moralis philosophia, mellyben az erköltsi tselekedeteknek a józan okosság szerént való főrégulája vagy principiuma kikeresődik, és annak az Isten lételével, a lélek halhatatlanságával, és a vallással való szoros egybe-köttetése előadódik. Készítette --. Pestenn, 1802. Trattner Mátyás. XIV + 225 + [1] p. Cimlap másolattal pótolt. Modern félbőr kötésben, jó állapotban
Gáborján Alice: A tardi kendertermékek. A Néprajzi Múzeum tudománytörténeti kiadványsorozata 15. Bp.-Miskolc, 2009, Néprajzi Múzeum-Herman Ottó Múzeum. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Hermann István: Lukács György gondolatvilága. Tanulmány a XX. század emberi lehetőségeiről. Elvek és utak. Bp., 1974, Magvető, 415 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által Sziklai László, a BTK Filozófiai Intézet egykori vezetője részére DEDIKÁLT példány.
Montesquieu: Perzsa levelek. Ford.: Palásti Sándor. Bp., 1874, Légrády, 2+261 p. Kiadói papírkötésben, a borító szakadt, és nagyrészt elvált a könyvtesttől, a könyvtest szétvált. Későbbi kiadású szakadt illusztrált papírborítóban.
Katona Imre: A magyar kubikosok élete. Bp., 1957. Hazafias Népfront,. 129 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. A szerző, Katona Imre (1921-2001) néprajkutató által K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus részére DEDIKÁLT példány.
Tanulmányok a magyarországi bolgár, görög, lengyel, örmény és ruszin nemzetiségek néprajzából. Szerk.: Székely András Bertalan. Bp., 2011, Magyar Néprajzi Társaság, 262 p. Többnyelvű kiadvány. Kiadói papírkötés.