Walt Disney: Pinokkio. Egy élő fabábú csodálatos kalandjai. Ford.: Pálföldy Margit. A Walt Disney Studio szövegével és képeivel. Bp, én., Palladis Rt.(Mojsza-ny.) Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Kúnos Ignác: Nippon-ország naposkertje. Japán népmesék. Tokyama Koichi elmondása után írta - - után. Bp.,[1923],Athenaeum, 4+244 p. A borító Fáy Dezső munkája. Az oldalszámozáson belül egészoldalas rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, a borítón címkével.
Tanító mesék. Rendezte és bevezette: Lengyel Miklós. Bp., 1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 116 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértesi Edit. A versbetéteket Képes Géza fordította. Az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Rajzolunk - Festünk. Bp., é.n., Szépmíves Műhely, 16 p. Fekete-fehér és színes ábrákkal illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, ceruzával részben kitöltve/színezve.
Kassovitz László: Kócmajom. Rajzolta Péter László. Bp., 2005, Timp. Színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által Ludwig Emil (1952- ) újságíró részére DEDIKÁLT példány.
Kassovitz László: Pamacs. Illusztrálta Péter László. Bp., 2004, Timp. Színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által Ludwig Emil (1952- ) újságíró részére DEDIKÁLT példány.