Sven Hedin: Gran Canon. Mein Besuch im amerikanischen Wunderland. Leipzig, 1926., F. A. Brockhaus. Német nyelven. Egészoldalas színes és fekete fehér illusztrációkkal, valamint térkép-melléklettel. Kiadói félvászon-kötésben.
Ortvay Tivadar: Pozsony város utcái és terei. Óváros. Pozsony, 2008., Kalligram. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban
cca 1930 Sommerreisen in Finnland. Hrsg. vom Verkehrsverband "Suomen-Matkat/Finnlandreisen." Német nyelvű fekete-fehér fotókkal illusztrált finn utazási prospektusok, illusztrált art-deco borítókkal (jelzettek a nyomaton, IHB), 2 db, 30+2; 30+2 p.
20 évesek az állami gazdaságok. 1949-1969. A Kőrösi Állami Gazdaság, Gyoma jubileumi kiadványa. Gyoma, 1969, Kőrösi Állami Gazdaság (Kner-ny.), 36 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban.
Komonyi Lászlóné: A "Dóró Lárma." Felkelés Hajdúszoboszlón. 1822-1824. Debrecen, 1954,(Szabadság-ny.), 47 p. Kiadói papírkötés, egy lap sérült, hiányos (43/44., a jegyzeteknél.) Megjelent 3000 példányban.
Budapest és környéke, különös tekintettel az ezredéves országos kiállításra. Kiadói kartonált kötés, színes tervrajzok hiányoznak, kopottas állapotban.
Timár Kálmán: Az érsekújvári Kir. Kat. Tanítóképző Intézet története. Különlenyomat. Kalocsa, 1938., Árpád Rt. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel, kis javítással, bejegyzéssel.
Turistakönyv. A legszebb túrák és kirándulások. Összeáll.: László Gyula. Bp.,én., Athenaeum. A borító Repcze János munkája. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kopott illusztrált papírkötés, javított kötéssel, 1951-1952-es bejegyzésekkel a címlapon.