Books: Travelling, Local History

Number of items: 165

Kós Károly: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, laza kötés
15060.

1 200 HUF
3,11
3,43

15061.

1 800 HUF
4,66
5,14

Ausztria. Szerk.: Németh Andor. Lloyd útikönyvek. Bp., 1930., Lloyd. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, a hátsó térképen szakadással.
15062.

2 000 HUF
5,18
5,71

Szentendre története írásos emlékekben. A kötet anyagát írta, a dokumentumokat válogatta Dóka Klára. Pest Megyei Múzeum XIII. Szentendre,1981, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Megjelent 2500 példányban.
15063.

1 000 HUF
2,59
2,86

Kunc Adolf: Szombathely-Savaria rendezett tanácsú város monographiája I. rész. Szombathely, 1880, Szombathely Város,(Bertalanffy József-ny.), 160 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, bekötött elülső borítóval, a címkép, a címlap, 2 térkép, és az első 4-5 lap hiányzik, a könyv a tárgymutatóval kezdődik.
15064.

3 600 HUF
9,33
10,29

1963 Kecskemét prospektus. Bp., 1963, Bács-Kiskun m. Idegenforgalmi Hivatal,(KÖZDOK-ny.), gazdag képanyaggal illusztrált, a hátsó borító a felső sarkán hiánnyal, kissé foltos borítókkal, 8 p.
15065.

1 400 HUF
3,63
4,00

1934 Nord Norwegen, Vesteraalens Dampskibsselskab norvég hajózási társaság, fekete-fehér fotókkal illusztrált, német nyelvű, utazási prospektusa, kihajtható, kis szakadásokkal.
15066.

2 000 HUF
5,18
5,71

Sándor Imre: A kolozsvári Farkas-utczai ref. templom régi sírkövei. Kolozsvár, 1913., Stief Jenő és Tsa, 22 p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, foltos.     "Fügedi Erik Könyve" bélyegzéssel, Fügedi Erik (1916- 1992) történész könyvtárából.
15067.

2 000 HUF
5,18
5,71

Seebergi Sasváry Zoltán: Amikor Nagyszeben (Hermannstadt) az erdélyi százszok városa volt. Bp., 2003,Szerzői. Kiadói papírkötés.
15068.

1 200 HUF
3,11
3,43

15069.

2 400 HUF
6,22
6,86

Alsósófalva és Nádasd. Hagyományőrzés Alsósófalván és Nádasdon. Szerk.: Koltai János. Nádasd, 2016, Nádasd Községi Önkormányzat. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15070.

1 000 HUF
2,59
2,86

Kovács Andor: Forradalom Somogyban - Az 1956-os forradalom és előzményei a csurgói járásban. New Brunswick, 1988, Magyar Öregdiák Szövetség-Bessenyei György Kör. 198 p. Kiadói papírkötés.
15071.

1 000 HUF
2,59
2,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF