[Milne, Alan Alexander] A. A. Milne: Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernes H. Shepard képeivel. Bp., [1957], Kossuth (Athenaeum-ny.), 123 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, belül jó állapotban.
Andersen, [Hans Christian]: Andersen összes meséi. Ford.: Mikes Lajos. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 454 p. + 8 t. (színes litográfiák). Ötödik kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal és színes, litografált képtáblákkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, a könyv végén a kötéstől elvált lapokkal.
Lieblings-Märchen (Kedvenc Meséim): Rotkäppchen (Piroska és a farkas), Ränsel und Grerel. Német nyelvű mesekönyv. 5 számozott levél. Kopottas állapotban.
Grimm mesék sorozat 4 kötete: Babszem Jankó, A kristálygolyó, A kékfényű lámpás, A széttáncolt cipelők. Haui József rajzaival. Bp., 1988-1989, Táltos. Kiadói papírkötés, közte kopott borítóval is.
Grimm mesék: A méhkirálynő, Babszem Jankó, Hetet egycsapásra, Az erdei házikó. Összeáll. és szerk.: Marosiné Horváth Erzsébet. Haui József rajzaival. Bp., én., Közgazdasági és Jogi. Kiadói kartonált papírkötés.
Kálmán Jenő 3 db Sicc műve:
Sicc, Sicc a cirkuszban, Sicc a Szaharában. Tankó Béla rajzaival.Bp.,1988, Minerva. Kiadói papírkötések, kopott borítókkal, egy borító szakadt.
Walt Disney - Az Oroszlánkirály. Átdolg.: Don Ferguson. Ford.: Komáromy Rudolf. Bp., 1995, Magyar Könyvklub. Egészoldalas, színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
U Prometu...[Forgalomban ...] Zagreb, 1986, Nasa Djeca, 4 sztl. lev. Kiadói kemény-kötés, kopott, egy tábla firkált. Benne színes illusztrációkkal a forgalomban közlekedő autókról, repülőkről, vonatokról...stb., valamint Esso benzinkúttal.