Henry George: Vámvédelem vagy szabadkereskedelem. Vizsgálódás a vámkérdésről, különös tekintettel a munka érdekeire. Ford.: Braun Róbert. Bp., ,"Világosság"-ny. Átkötött félvászon-kötés, szakadt címlappal, kissé kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel.
Latin-magyar zsebszótár, Magyar-latin zsebszótár. Szerk.: Dr. Németh Antal. [Egy kötetben.] Győr, 189-1893., Gross Testvérek, 2+337;8+229+2 p. Harmadik kiadás. Korabeli kissé kopott félvászon-kötésben, néhány lapon aláhúzással, de ezeket leszámítva jó állapotban.
Marosi Nagy Dénes 2 műve:
A gazdasági nyilvántartás alapvetése. Bp., 1939., Centrum. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.;
A gazdasági rend. Előtanulmány. Bp., 1932., Pallas. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval.
Kiss Lajos: A szegény ember élete. Bp.,(1939),Athenaeum, 283+1 p. Első kiadás. Egészvászon-kötés, az 50-63. oldalak között fordítva, és visszafelé kötött lapokkal.
Petrovics Béla: Felderítő úton a "csodák" birodalmában. A Pszichikai Kutatás Szemináriumának Népszerű Könyvtára 1. sz. Bp., 1942, Pszichikai Kutatás Szemináriuma (Hungária-ny.), 64 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, kissé foltos állapotban.
Müller Miksa ujabb fölolvasásai a nyelvtudományról. A M. Tud. Akadémia megbízásából a hetedik angol kiadás után fordította Dr. Simonyi Zsigmond. Bp., 1876., MTA, 10+654+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.