Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág. Ezer év meseköltése. III. köt. Bp., 1903., Athenaeum, VI+480 p. Széchy Gyula rajzaival. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, az első négy és a 80. és a 97. oldalak között kijárnak a lapok.
Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág. Ezer év meseköltése. II. köt. II. fele. Széchy Gyula szövegrajzaival. Bp.,[1940.],Athenaeum, 248 p. Hatodik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Gaal Mózes: Achilles haragja. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1927, Singer és Wolfner (Hornyánszky Viktor-ny.). A borító Kolozsváry Sándor munkája. Illusztrált kiadói félvászon-kötés, a kötéstáblákon apró sérülésekkel.
Magyary Judit: Eszter hazamegy. Ifjúsági regény leányok számára. Bp., 1946, Korda Rt. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, foltos, a könyvtesttől elvált borítóval.
Londesz Elek: Tündérországban. Keleti és magyar mesék. Bp., [1935], Tolnai, 120+(6) p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. A borító K. Sávely Dezső munkája. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány lapon kisebb szakadással.
Weöres Sándor: Fairy spring [ A tündérek tavasza]. Freskók és stukkók egy vidám színházba.
(Bp., 1988.) Helikon. Kner Nyomda. 10 levél (japán hajtásssal) Kiadói papírkötésben, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban
Régi magyar népmesék. Berze Nagy János hagyatékából. Szerk.: Bánó István és Dömötör Sándor. Pécs, 1961., Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Baranya Megyei Szervezete. Második, bővített kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötésben. Megjelent 3500 példányban.
Gazdag Erzsi 2 db gyerekkönyve: Száll a sárkány; Mesebolt. Lukáts Kató rajzaival. Bp., 1959-1961, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, kopott, foltos borítóval.