cca 1901-1902 Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának 5 db első és második osztályos gyakorló füzete, mind beírt, helyenként kissé foltos és sérült
1907.VI.29 Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztőnek. A soraiban egy levelet említ, melyre Gerő válaszát várja. Egy beírt oldalon
1909 Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságíró, színházigazgató, főrendiházi tag francia nyelvű, kézzel írt, saját kézzel aláírt levele a Budapesti Hírlap főszerkesztőjeként, melyben segítséget kér Szakács Andor újságíró párizsi munkájához, eredeti borítékjában
1914-1940 Herczog László Vác első magyar regattacsónak építő üzleti feljegyzései nagyméretű Posner üzleti könyvben. Egészvászon kötésben, hiányos, 42x27 cm
1915 Magyary Zoltán (1888-1945) egyetemi tanár, a közigazgatás tudományának nemzetközi hírű művelőjének autográf levele Eölvedi Gachal József (1889-1972) festőművésznek, személyes hangvétellel, melyben értesíti a front szolgálat miatti közbenjárásáról
cca 1916-1967 Régi napló, 12 kézzel beírt oldal, barna vászonborítású csatos füzetben, aranyozott lapélekkel + emlékkönyv, kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal
cca 1920-1950 Cirkusz és varieté történeti gyűjtemény. Cirkuszi és varieté művészek bemutatkozása, szerződéseik, aláírásaik, kézirataik, előadások fotói, szépen előadónkként lefüzve mappában. Több mint 50 művész és együttes anyaga, sok fotóval / Large circus and show history collection. Intuduction, contracts, manuscripst and photos of more than 50 artist and ensembles. Collection of a known arti...
1921 Bosznay István (1868-1944) festőművész, képzőművészeti főiskolai tanár "Művészet és műélvezet" c. előadásának kézirata, 9 beírt oldal, autográf aláírásával, autográf felirat szerint a Keresztény Liga (feltehetően az Egyesült Keresztény Nemzeti Liga) képkiállításán elhangzott, első és utolsó lap kissé sérült.
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1924 Halasy Gyula (1891-1970) olimpiai bajnok magyar sportlövő (agyaggalamb lövő) tiszteletére tartott díszvacsora menükártyája, valamint a Kaposvári Turul SE. üdvözlő levele olimpiai címe alkalmából, valamint későbbi származási igazolványa