Dr. Barta Kornél (szerk.): Tarcsa gyógyfürdő és vízgyógyintézet (a) magyar Franzesbad ismertetője. H.n., é.n. Kiadói szecessziós papírkötésben, kissé sérült állapotban.
Cholnoky Jenő (1870-1950): Erdélyi képek. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1941], Franklin, 164+2 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+ 1 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen ...
Henry Thomas, Armando Cortesao: The Discovery of Abyssinia by the Portuguese in 1530. A Facsimile of the Relation Entitled Carta das novas que vieram a el Rey nosso Senhor do descobrimento do preste Joham. London, 1938. British Museum. Kiadói, enyhén sérült papírkötésben. Néhány lap foltos.
Rexa Dezső: "Dunamenti nyaralóhelyek". Magyar Városok Monográfiája. Bp., 1934, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Kiadói egészvászon kötés, néhol foltos lapok, egyébként jó állapotban.
Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Pesten, 1856. Herz János, 1 t. (címkép, Colombus Kristóf portréja) + VI+(2)+406 p. + 1 t. (kihajtható térkép). Első kiadás. Átkötött, dombornyomott, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a kihajtható térkép széle kissé sérült.
Tér-képek. A budapesti Kossuth Lajos tér újjáépítésének krónikája. 2012-2014. Wachsler Tamás fényképeivel. Szerk.: Réthly Ákos. A fotós, Wachsler Tamás által DEDIKÁLT példány. Bp., 2014., Premier Press. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Budapest. Die Ungarische Hauptstadt in Bildern. Összeáll.: Reismann János. Bp., 1956, Corvina. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal. Német nyelven. A borítót Gábor Pál tervezte. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. Reismann János (1905-1976) fotóművész, a kötet szerkesztője által DEDIKÁLT példány.
Péter I. Zoltán: Nagyvárad 900 éves múltja és épített öröksége. Bp., 2005., Noran. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Rosti Pál: Uti emlékezetek Amerikából. Az 1861-es kiadás reprint kiadása. Megjelent Amerika felfedezésének 500. évfordulója alkalmából. + Rosti Pál 1830-1874. Kincses Károly tanulmánya az Úti emlékezetek Amerikából hasonmás kiadásához. Bp., 1992, Balassi Kiadó - Magyar Fotográfiai Múzeum. Kiadói papírkötések.
Friedmann Endre: Emberek. Budapesti életképek. 1954-1988. City Folks. Snapshots of Budapest life. Válogatta és az előszót írta: Gera Mihály. Ford.: Farkas Ákos. Bp., 2005., Városháza. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Friedmann Endre (1934-2018) fotóriporter, MTI fotós munkásságát bemutató album. Rendkívül gazdag képanyaggal. A borítón található fotót so...